Yeni Turan

En çok okunan, satan ve sevilen edebiyat kitapları n11.com'da! Yeni Turan Edebiyat kitapları & en uygun fiyatları Kitap kategorisinde!

Responsive image
YAZAR
Halide Edib Adıvar
DOSYA BOYUTU
1,75 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789750722226

Bir Yeni Turan kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Yeni Turan kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Halide Edib Adıvar tarafından yazılmıştır.


"Evet, aşiret değil, dünyadan namı kalkmış masal insanları olmamak için bunu istiyorum. Neden korkuyorsunuz? Farz ediniz ki ademimerkeziyet bir dereceye kadar dağıtsın, bunu Türk kanının, faaliyetinin, hayatının büyük bir kısmını zaten vererek dağıtmaktan iyi değil mi? Bu olmayacağına emin olunuz; kendi parlamentosu, memleketi ve hükümeti fena bile olsa kendi kendini idare etmeyi -Arap, Kürt, Ermeni vesaire- elbet başka isimler ve milletlerin bir lokması, ikinci derecede tabisi olmaya tercih edecektir."Osmanlı Devleti'nin çöküş sürecinin yoğun biçimde hissedilebildiği kritik dönemde, biraz da "can havliyle" yazılan Yeni Turan, birçok bakımdan düşündürücü ve eklektik bir gelecek projeksiyonu ortaya koyar. Zengin ve güçlü Türkiye hayaline temel olarak benimsediği ideoloji, henüz emekleme çağında olan Türkçülüğün bir varyantıdır. Kaleme aldığı her metinle yeniden tartışılan Halide Edib'in bütün eserleri, gözden geçirilmiş baskılarıyla Can Yayınları'nda.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 


Yeni Turan. HALİDE EDİP ADIVAR (Kahramanlar: Kaya, Oğuz, Hamdi Paşa).